بیماری قلبی

بیماری قلبی چیست؟

بیماری عروق کرونر (CAD) که معمولا به عنوان بیماری قلبی شناخته می شود، وضعیتی است که کلسترول، کلسیم و سایر چربی ها در شریان هایی که خون را به قلب عرضه می کنند، انباشته می شوند. این ماده سخت شدن پلاک ایجاد می کند که جریان خون را به قلب متوقف می کند. هنگامی که یک قلب عروق کرونر به علت انباشته شدن پلاک یا برخی از علل دیگر محدود می شود، عضله قلب برای اکسیژن گرسنه می شود و فرد درد درد قفسه سینه را شناخته می شود که به عنوان آنژیوگرافی شناخته می شود.

گاهی اوقات قطعه ای از پلاک چربی در یک شر کریستال کرونر شکسته می شود و یا پارگی می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، در واکنش به آسیب، لخته خون در منطقه شکل می گیرد. لخته ممکن است جریان خون را از طریق شریان مسدود کند و موجب حمله قلبی شود. متاسفانه، برخی از حملات قلبی منجر به توقف کامل قلب، وضعیتی به نام توقف قلبی ناگهانی می شود. قلب ممکن است شروع به ضرب و شتم در یک ریتم بسیار خطرناک به نام تاکیکاردی بطنی، که به طور بالقوه کشنده است.

عواملل خطر افرین برای بیماری های قلبی:

برخی از عوامل خطر احتمال شیوع بیماری های قلبی را افزایش می دهند. عوامل خطر عمده بیماری قلبی عبارتند از:

   کلسترول بالا

    دیابت

    بیماری قلبی در بستری نزدیک خون

    چاقی

    فشار خون بالا

    سیگار کشیدن

    بیماری عروق محیطی (PAD)

مرگ ناگهانی قلب:

علائم بیماری قلب از فرد به فرد متفاوت است. کسانی که درد قفسه سینه یا تنگی نفس را تجربه می کنند، فرصتی برای دریافت درمان نجات در بیمارستان را دارند. برای دیگران، متاسفانه، دستگیری و مرگ ناگهانی قلبی اولین علائم بیماری قلبی است که آنها تجربه می کنند.

علائم بیماری قلبی:

    درد شکم

    درد قفسه سینه

    درد پشت (معمولا سمت چپ)

    تنگی نفس

نحوه درمان:

هیچ روش درمان واحد برای بیماری های قلبی وجود ندارد

درمان بیماری قلب از فرد به فرد متفاوت است. چیزی مانند یک درمان واحد که برای همه کسانی که بیماری قلبی دارند کار می کند. بیشتر بیماران مبتلا به بیماری های قلبی با ترکیبی از رژیم غذایی، ورزش و تغییرات شیوه زندگی علاوه بر دارو نیز درمان می شوند.

مجموعه پزشکی ورزشی سی وان:

زیر نظر دکتر حمزه اکبری،دکترای تخصصی فیزیولوژی ورزشی، لاغری و تمرینات عملکردی با مجرب ترین کادر درمانی ورزشی پزشکی آماده ی ارائه ی خدمات در جهت ارتقا سلامت شماست.


طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان