کم خونی

‍  آنمی چیست؟
 
این بیماری بدان معنی است که بدن شما دارای تعداد گلبول قرمز خون (RBC) کمتر از حد نرمال است. کم خونی ممکن است از سطح پایین هموگلوبین، پروتئینی  که اکسیژن را به بدن انتقال می دهد باشد. مهم نیست که علت چیست، اکسیژن کمتری در دسترس است و این موجب ضعف، سرگیجه و تنگی نفس می شود. هنگامی که علت اصلی شناسایی می شود، قابل درمان است. کمبود طولانی مدت یا شدید اکسیژن می تواند باعث آسیب مغز، قلب و دیگر
اعضای بدن شود.

علائم
سرگیجه
ضعف
سردرد
دست ها و پاهای سرد
 بی حسی
 دمای پايين بدن کم

علائم قلب
هنگامی که كمبود اكسيژن  وجود دارد، قلب باید برای ارائه اکسیژن کافی به بدن سخت تر کار کند. این ممکن است به چند نشانه مرتبط با قلب شامل ضعف تنفس، درد قفسه سینه، فشار خون پایین و آریتمی کمک کند.  درمان می تواند به کاهش علائم مربوط به قلب کمک کند.

‍ یک مشکل در دوران کودکی
آهن کم ممکن است به زودی در طول سال اول زندگی توسعه یابد.
 نوزادانی که به زودتر زاده می شوند یا افرادی که به طور انحصاری تغذیه می کنند ، حاوی مقادیر کافی مواد معدنی نیستند و در معرض خطر اند. اطمینان حاصل کنید که یک کودک مصرف مواد مغذی کافی را دریافت  ميکند.

‍ هر کس از هر سن، نژاد و جنسیت می تواند دچار اين اختلال  شود.
 به دلیل عادات ماهیانه، زنان به طور مداوم از آن رنج می برند. همچنین ممکن است در حین بارداری اتفاق بیفتد، در صورتی که سطح مواد مغذی بیش از حد کم باشد. حجم خون در دوران بارداری افزایش می یابد، اما پلاسما سریعتر رشد می کند تا سلول های قرمز قادر به تکثیر باشند. این نتیجه در مقادیر کافی نیست.

بسیاری از عوامل خطر دیگر ممکن است کمک کنند. بدن شما به بلوک های ساختمان نیاز دارد تا خون قرمز کافی داشته باشد. سطوح ناکافی مواد مغذی خاص ممکن است کمک کند. خونریزی ناشی از آسیب یا جراحی علل بالقوه است. مسائل پزشکی مانند عفونت های مزمن و بیماری ها شامل سرطان، کولیت اولسراتیو، آرتریت روماتوئید، بیماری کلیوی، بیماری کبد، بیماری تیروئید، نارسایی قلبی، بیماری التهابی روده و HIV / ایدز می توانند نقش داشته باشند. در نهایت، انواع خاصی از بیماری های ارثی وجود دارد که منجر به مقدار کم گلبول های قرمز می شود.

حرکت درمانی، ورزش درمانی، حرکات اصلاحی، آب درمانی، رژیم و تغذیه ورزشی زیر نظر دکتر حمزه اکبری دکتری تخصصی فیزیولوژی ورزشی متخصص ورزش درمانی در مجموعه پزشکی ورزشی سی وان با کادر مجرب دانشگاهی انجام میگیرد.
درمان دیسک کمر دیسک گردن آرتروز درد زانو اسکولیوزیس کایفوزیس لوردوزیس پای پرانتزی پای ضربدری بیماری های مزمن نظیر دیابت چاقی و مشکلات قلب و عروق و همچنین بیماری هایی نظیر ام اس فقط با آموزش ورزش درمانی و آب درمانی در این مرکز صورت میگیرد.

آی دی کانال تلگرام   sayone_1@

طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان