ورزش و سالمندی

ورزش در دوران سالمندی:

با افزایش سن به دلیل کاهش تحرک و فقدان فعالیت بدنی مناسب میزان بافت عضلانی تحلیل خواهد رفت. به طوری که زنان به دلیل شروع دوره یائسگی و آقایان نیز احتمالا به دلیل کاهش سطح هورمون های آندروژنیک دچار بسیاری از مشکلات نظیر درد های عضلانی - اسکلتی، پوکی استخوان، آرتروز، بیماری های قلب و عروق، دیابت و غیره می شوند. با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش های منظم و سبک ( 3 - 4 جلسه در هفته) شما به راحتی می توانید سلامتی خود را کنترل و روند پیری را به تاخیر بیندازید.


اهداف:
1- افزایش تعادل
2- افزایش قدرت
3- افزایش استقامت
4- افزایش انعطاف پذیری
5- کاهش گرفتگی
6- کاهش خستگی
7- کاهش دردبیماری های مرتبط با سالمندی

پارکیسنون Parkinson
دیابت Diabetic
کمر درد Low back pain
آرتروز Arthrosis
دمانس Dementia 
اضافه وزن Overweight
افسردگیDepression رماتیسم Rheumatoid
سارکوپنیا Sarcopenia
قلب و عروق Cardiovascular
خستگی مزمنChrinic fatigue
پوکی استخوانOsteoprosis
اختلال تعادل Gaite / Balance
فشار خون B.P
سوء تغذیه Malnutreint
ضعف عضلات Muscular weakness


با افزایش سن یکی از مهمترین اختلالات بوجود آمده در سلامت فرد، بهم ریختگی وضعیت روحی - روانی و ایجاد زمینه هایی برای بروز افسردگی و دیگر شرایط مرتبط با این بیماری می باشد. به دنبال افسردگی و با کاهش تحرک و خانه نشینی فرد، زمینه ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت، اضافه وزن، آرتروز، پارکینسون، آلزایمر و بسیاری دیگر از بیماری ها بالا رفته و به مرور فرد با کاهش استقلال مواجه می شود و به سادگی وارد فاز ناتوانی خواهد شد. انجام ورزش های منظم و مدیریت تغذیه بهترین راه کار مقابله با سالمندی و به تاخیرانداختن ناتوانی و پیری خواهد بود. لذا حتی المکان برای پدر و مادرهایمان و افراد سالخورده اطرافمان زمینه انجام ورزش های منظم را فراهم کنیم.
در مجموعه سی وان در دو سانس مجزا ویژه خانم ها و آقایان دوره های ورزشی ویژه سالمندان طراحی شده، در محیطی آرام انجام ورزش های توانبخشی و آب درمانی برای افراد زیر نظر مربی های باتجربه و پرسنل حرفه ای فراهم است. جهت تعیین وقت با مجموعه در تماس باشید.

تعیین وقت:


طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان