آرتریت روماتوئید

آرتریت روماتوئید یک بیماری مزمن است که از مشخصه های بارز آن درد و تورم مفاصل است. این بیماری به تدریج و در عرض چند هفته بروز میکند که در اوایل به صورت خشکی حرکتی در انگشتان و مچ دست یا حتی در کف پا خصوصا در اوایل صبح بعد از برخاستن از خواب است.
در هنگام شروع بیماری این علائم فقط در بعضی روزها وجود دارد اما با گذشت زمان به طور مداوم دیده شده و عضلات بیشتری لز بدن را درگیر میکند.
شدت این عارضه در بیماران مختلف متفاوت است.بیماری قالبا به صورت مزمن و عود کننده است و به صورت طولانی مدت ادامه دارد.
آسیب مفصلی ممکن است به صورت آسیب غضروف مفصل باشد،در این موارد غضروف دچار خوردگی میشود و مفصل به تدریج بافت غضروفی خود را از دست میدهد،استخوان نزدیک مفصل کم کم دچار پوکی میشود،ممکن است کپسول مفصل و یا رباط های اطراف مفصل هم آسیب ببینند،این آسیب های مفصلی به تدریج ایجاد میشوند اما سرعت پیشرفت آنها از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

درمان آرتریت روماتوئید:
درمان این عارضه شامل ترکیب داروها همراه با استراحت و انجام ورش های قدرتی مفاصل، محافظت و بالا بردن عملکرد مفاصل و جلوگیری از تخریب و بد شکل شدن مفاصل.

حرکت درمانی، ورزش درمانی، حرکات اصلاحی، آب درمانی، رژیم و تغذیه ورزشی زیر نظر دکتر حمزه اکبری دکتری تخصصی فیزیولوژی ورزشی متخصص ورزش درمانی در مجموعه پزشکی ورزشی سی وان با کادر مجرب دانشگاهی انجام میگیرد.
درمان دیسک کمر، دیسک گردن، آرتروز، درد زانو، اسکولیوزیس، کایفوزیس، لوردوزیس، پای پرانتزی، پای ضربدری، بیماری های مزمن نظیر دیابت ،چاقی و مشکلات قلب و عروق و همچنین بیماری هایی نظیر ام اس فقط با آموزش ورزش درمانی و آب درمانی در این مرکز صورت میگیرد.

آی دی کانال تلگرام   sayone_1@

طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان