فیزیوتراپی (Physiotherapy)

به کمک فیزیوتراپی می توان سیستم حرکتی و عملکرد طبیعی اندام های بدن را در افرادی که آسیب دیدند یا دچار بیماری و ناتوانی شده اند به حالت عادی برگرداند. همچنین با این علم می توان ریسک وقوع آسیب و ابتلا به بیماری ها را در آینده بسیار کاهش  داد. 
در واقع فیزیوتراپیست در ابتدا بعد از بررسی پیشینه آسیب، بیماری و سبک زندگی فرد و با انجام تست های حرکتی، حسی و تشخیصی به ارزیابی اندام ها و تمامی سیستم حرکتی و حسی فرد می پردازد تا نهایتا مشکلات که منجر به درد و یا آسیب شده را بهتر شناسایی کرده و در مرحله بعد شروع به طراحی درمان و استفاده بهینه از مدالیته های درمان کند. 
امروزه در کلینیک های فیزیوتراپی مدرن از انواع تکنیک ها و مدالیته های درمان استفاده می شود که به طور خلاصه به آنها اشاره خواهیم داشت:

- الکتروتراپی (TENS، FAR، IFC و غیره)
- مگنت تراپی (مغناطیس درمانی)
- لیزر پرتوان و کم توان
- اولتراسوند (US) و اینفرارد (IR)
- سوزن خشک (Dry needling)
- درمان دستی (منوال تراپی، منیپولیشن، ماساژ درمانی)
- تمرین درمانی، حرکت درمانی
- انواع تکنیک های ترکشن
- آبدرمانی (استفاده از آب برای کاهش درد، ریکاوری،افزایش دامنه حرکتی و ...)

در واقع فیزیوتراپیست و تیم بازتوانی با استفاده از تمامی تکنیک های مربوطه به دنبال درمان فرد بیمار می باشد. حال ممکنه منظور از درمان کاهش درد یا برطرف کردن نقص حسی- حرکتی و یا افزایش دامنه حرکتی باشد.

وجه تمایز ما در این مرکز علاوه بر دارابودن امکانات پیشرفته در بخش الکتروتراپی می توان به سه مورد اساسی و مهم اشاره داشت:
1. بخش منوال تراپی، استفاده از درمان های دستی، منیپولیشن، تنظیم مفاصل و ...
2. بخش آب درمانی مجرب، مجهز به تردمیل، الپتیکال و دوچرخه زیر آب و جکوزی گرم.
3. سالن ورزش درمانی 200 متری با تجهیزات مقاومتی هیدرولیک،تردمیل، دوچرخه، الپتیکال و تمامی دساگاه های موردنیاز تمرینات مقاومتی

ما در مرکز فیزیوتراپی سی وان (سیوان) با تیمی مجرب، حرفه ای و با سابقه درمان طولانی تا آخر مسیر درمان همراه شما عزیزان مراجعه کننده خواهیم بود. طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان