بدشکلی های پا و مچ پا

در فهرست زیر بدشکلی های پا براساس وضعیت مفصل درگیر تشریح شده است.دربد شکلی های شدید مفصل درحالتی بیش از دامنه حرکت طبیعی خود قرار دارد.
1.تالیپس والگوس : والگوس نوعی تغییر شکل مفصل و به معنی انحراف یک مفصل به خارج است. در والگوس، استخوانی از مفصل که از ریشه اندام دورتر است به سمت خارج منحرف میشود.
پا دچار اورژن شده و قوس طولی کف پا صاف میشود.

2.تالیپس واروس :واروس نوعی تغییر شکل مفصل و به معنی انحراف یک مفصل به داخل است.در واروس، استخوانی از مفصل که از ریشه اندام دورتر است به سمت داخل منحرف میشود.( پا چنبری)
پا دچار اینورژن شده و ارتفاع قوس طولی کف پا افزایش میابد.

3.تالیپس اکواینوس :کوتاهی عضلات پشت ساق یا تاندون آشیل معمولا در بیماری های عضلانی عصبی ایجاد میشود. بطور  مثال در بیماری پولیومیلیت یا فلج اطفال عضلات پشت ساق کوتاه میشوند و یا در بیماری فلج مغزی این عضلات انقباض غیر ارادی دارند. این انقباض یا کوتاهی موجب میشود تا بر اثر کشش تاندون آشیل بر روی مچ پا، کف پا به پایین آمده و بیمار بر روی پنجه پا راه برود. این تغییر شکل مچ و کف پا را در اصطلاح اکواینوس Equinus میگویند.
مچ پا دچار پلانتار فلکشن میشود.

6.تالیپس کالکانئوس : استخوان کالکانئوس پزرگترین استخوان کف پا بوده و مقدار زیادی از نیروی وزن از طریق آن عبور میکند.در این ناهنجاری مفصل مچ پا دچار دورسی فلکشن میشود.


9.تالیپس کیووس :این نوع ناهنجاری فرم خفیف تر و ضعیف تر پا چنبری میباشد که مفصل مچ دچار دورسی فلکشن شده و قسمت جلوی پا به پلانتار فلکشن میرود و درنتیجه ارتفاع قوس طولی پا افزایش میابد.

هریک از ناهنجاری های نام برده شده درون تصویر نشان داده شده است.ممکن است این ناهنجاری ها مادرزادی و یا اکتسابی نیز باشند.

برای درمان این نوع ناهنجاری ها میتوانید با مراجعه به مجموعه پزشکی ورزشی سی وان با استفاده از ورزش درمانی و آبدرمانی و منوال تراپی زیر نظر دکتر آقای حمزه اکبری متخصص فیزیولوژی ورزشی درمان شوید و به نتیجه ی مطلوبی برسید.
همچنین افرادی که  مبتلا به بیرون زدگی دیسک گردن و ناهنجاری های کتف و دست و بیرون زدگی دیسک کمر و ناهنجاری های ستون فقرات و دردهای زانو میباشند نیز میتوانند در مجموعه تخصصی پزشکی ورزشی سی وان زیرنظر دکتر آقای حمزه اکبری متخصص فیزیولوژی ورزشی و دکتر آقای مجتبی میری متخصص و جراح ستون فقرات با استفاده از ورزش درمانی و آبدرمانی و منوال تراپی تحت درمان قرار گیرند.

طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان